Grundtvig Dialogue for Tomorrow

Nisi Masa Estonial on au olla osa rahvusvahelisest projektist Dialogue for Tomorrow, mille partnerid on peale Eesti veel Poolast, Hispaaniast, Sloveeniast, Austriast ja Leedust. Projekti toetatakse Grundtvigi elukestva õppe programmist. Projektist lähemalt:

Six partners decided to implement this project based on personal memories and experience of the elders and mutual learning among generations aiming at:

 – supporting intergenerational dialogue both on local and European level;
– supporting the development of European citizenship with participating representatives of different generations and countries;

 – strengthening a network of European organisations providing intergenerational activities.

Praeguseks on toimunud kick-off kohtumine Poolas (detsember 2012), kus partnerid omavahel tutvusid, partnerlusest tulenevalt eesmärgid läbi arutasid ning uute kohtumiste aegu planeerisid. Osa võeti ka kohaliku küla jõulukohtumisest, kus oli selgelt näha erinevate generatsioonide omavahelist dialoogi ja ühiseid tegevusi.

Esimene partnerkohtumine toimus Sloveenias (Ljubljana, veebruar 2013), kus viidi läbi lühike käelise tegevuse töötuba eakatega, võeti osa paraadist ning tutvuti ka uute inimestega, kes partnerite poolt saadetud olid.

Teise kohtumise korraldas taaskord partner Poolast (august 2013) ja eesmärk oli arutada Grand-meetinguid (partnerid kutsuvad endaga kaasa ühe noor/eakas paari), mis toimuvad Eestis ja Kaliitsias. Partnerite ootustest ja lootustest valmistati nimekiri, et sügisel toimuvaks kohtumiseks Eestis valmis olla.

Kolmas kohtumine toimus oktoobris Eestis. Tegemist oli kokkulepitult Grand-Meeting ehk siis kutsutud külalised olid erinevast vanusest. Nii saigi Eestis kokku nt üle 70-aastane Galiitsia jalanõutegija, 26-aastane Austria kunstihingega noormees ja Leedu 40-aastates raamatupidaja. Põnevad inimesed olid kõik ning grupp moodustas üllatavalt hea sünergiaga meeskonna. Oleme toimunud külastusega igati rahul, sest suutsime näidata põnevaid kohti, pakkuda töötubasid, ühiseid tegevusi ja aega oli mõnusalt. Mõningad fotod on siin ja siin.

Neljas kohtumine toimus Grand-Meetinguna Galiitsias, Hispaanias. Kohtusid noored ja eakad ning toimusid huvitavad külastused ning oskuste jagamised. Väga vahvalt on kirjas kohtumisest meie kodulehel SIIN.  Samuti kon kohtumisest kena video, mis annab meie osaleja Kulno Malva ühe õhtu õppimised ja jagamised edasi.

Viies kohtumine oli Leedus, kus nägime nii pealinna Vilniust, aga ka väiksemaid asulaid, tegime leiba, kuulsime jutte kunagisest elus Leedus, laulsime ja tantsisime koos. Kohtumisest on kokkuvõte siin.  Koordinaatorid said ka kokku, et arutada projekti kokkuvõtmisest ning aruandest.

Kuues kohtumine koos tagasisidekohtumisega toimus Viinis, Austrias. See andis võimaluse näha meie kohaliku partneri imeilusat tööpaika koos “salaaiaga”. Kohtumispaigaks oli see väga inspireeriv ning saime teha asjalikud kokkuvõtted projektist. Fotosid näeb siin.

Kogu projektist pani Liis Mehine kokku ja toreda video, mis annab edasi üllatushetki, rõõmu, uudishimu jms emotsioone, mis osalejate poolt tekkisid.