Tehtud projektid

Siin lehel saad tutvuda projektidega, millega NISI MASA Estonia seotud on olnud.

INTERNATIONAL RANDOM FILM FESTIVAL 2012
Juhuste tahtel toimus 2012 aasta IRFF Eestis, Anijal. NISI MASA Estonia oli koostöös Euphoria Borealis’ga festivali korraldajaks.

IRFF-i programmivalik koostatakse juhuslikult, nagu valitakse ka toimumisaeg, -koht ja auhinnad. Žüriisse kuulus see aasta 25 Austria last, kes kõik pidid valima pallimerest välja ühe filmi. Žürii ja korraldajate kokkuleppel valis üks žüriiliige välja kaks filmi.

IRFF-i koduleht

 

NISIMAZINE TALLINN 2011
NISIMAZINE on NISI MASA võrgustiku üks olulisi projekte/töötubasid.

Nisimazine Tallinn – toimetus

See on festivaliaegne filmikriitika töötuba, mille käigus õpivad noored kriitikud mentori käe all filmiajakirja/ajalehe/veebi väljaandmist. Samuti on kaasatud fotograafid ning videoblogijad. See töötuba on toimunud Cannes’, Torinos, Helsingis, Albas, Tehranis, Amsterdamis, Limas, Rio de Janeiros, Bratislavas, Abu Dhabis ja mujal.
Nisimazine Tallinn toimus Pimedate Ööde Filmi Festivali ajal 2011. aastal esimest korda ning selle toimetaja oli Mario Kozina Horvaatiast. Fotograafe juhendas Johanna Kinnari Soomest ja kirjutajatele kutsuti mentoriks Vladan Petkovic Serbiast. Nisimazine Tallinna ajal trükitud ajakirja välja ei antud, kuid iga päev ilmus veebi lühemaid ja pikemaid arvustusi, samuti ka juhtkirju. Osalejatel olid hommikuti koosolekud ning pärastlõunal usinalt filmilinastusi.
Korralduses aitasid kaasa Nisi Masa Estonia liikmed Merli Antsmaa, Edina Csüllög ning Jass Seljamaa. Eesti osalejad olid: kirjutajad Getter Trumsi, Pirjo Leek, Kerli Adov ja fotograaf Liis Mehine.
NISIMAZINE’i koduleht.

NISIMAZINE CANNES 2011
NISIMAZINE on NISI MASA võrgustiku üks olulisi projekte/töötubasid.

Õnnelik lugeja

See on festivaliaegne filmikriitika töötuba, mille käigus õpivad noored kriitikud mentori käe all filmiajakirja/ajalehe/veebi väljaandmist. Samuti on kaasatud fotograafid ning videoblogijad. See töötuba on toimunud Cannes’, Torinos, Helsingis, Albas, Tehranis, Amsterdamis, Limas, Rio de Janeiros, Bratislavas, Abu Dhabis ja mujal.
Nisimazine Cannes on toimunud juba aastast 2006. Sel korral anti töötoa käigus välja 7 trükitud ajakirja, mida osavõtjad festivali käigus iga päev laiali jagasid. Iga päev sai Nisimazine’i ajakirjast osa sadu inimesi. Kõik artiklid, fotod ja videod pandi üles ka veebi.
Eestist võtsid sel korral osa kirjutaja Maria Ulfsak, fotograaf Andris Feldmanis ja töötoa kaaskoordinaatorid olid Jass Seljamaa ning Merli Antsmaa.
NISIMAZINE’i koduleht. Cannes ilmunud ajakirjad: 1, 2, 3, 4, 5, 6 ja 7.

ISTANBUL EXPRESS
NISI MASA filmiprojekt Istanbul Express on üle-Euroopalist mitmekeelsust tundmaõppiv projekt. See sai 20. septembril 2010 stardipaugu korraga kolmest linnast: Tallinn, San Sebastian Hispaanias ja Turin

Osalejad Türgi saatkonnas, Tallinnas

Itaalias. Nii rändasid kokku 45 noort Euroopa filmitegijat kolmel n-ö rongil ja tegid peatuse 23 linnas kuni jõudsid kõik pärast kolme nädalat rännakut Istanbuli. Nii tehti selle aja jooksul 15 lühidokumentaali erinevatel teemadel. Filmide paremikku näidati 2011. aastal Cannes Filmi Festivalil.
Eestist osales projektis Ando Naulainen ning produktsiooniassistent oli Jass Seljamaa.
Istanbul Expressi blogi

NISI MASA JA DAAZO FILMIPÄEVAD 2010
NISI MASA ja Daazo filmipäevad toimusid jaanuari 2010 Kinomajas, Tallinnas. See oli kahepäevane sündmus Nisi Masa Estonia propageerimiseks ning Ungari Nisi Masaga koostöö edendamiseks. Daazo on Ungari Nisi Masa. See sündmus oli algatatud Nisi Masa Estonia ühe asutaja Edina Csüllögi poolt ning sponsoreeritud Ungari Instituudi poolt. Esimesel päeval näidati NISI MASA vürgustiku filme ja teisel päeval Ungari dokumentaale. Samuti oli kutsutud kaks külalist: György Durst, kes on tuntud Ungari produtsent, ja Zoltán Árpily, kes on Ungari Rahvusliku Filmiakadeemia õppejõud ja samuti Ungari Nisi Masa juht. Sündmus oli tasuta ning osales umbes 50 inimest.
Artikkel sündmuse kohta.

STSENAARIUMIVÕISTLUS 2009
Esimene stsenaariumivõistlus, millest Nisi Masa Estonia osa võttis, toimus 2009. aastal. Osa võttis lausa 10 stsenaariumit. Kohalik žürii moodustati neljast vabatahtlikust režissöörist ja produtsendist. Septembri alguses valis žürii kolm parimat ning võitjaks osutus Katrin Maimik, kellel oli au osa võtta stsenaariumikirjutamise töötoast Prantsusmaal ja samuti esitleda oma tööd Rumeenias 2010. aastal. Tõenäoliselt tehakse sellest ka film. Võistlusega seotud sündmus toimus aga Kinomajas, kus teavitati võitjast ja korraldati ka pidu Nisi Masa Estonia jaoks. See oli organisatsiooni esimene sündmus ning palju asjast huvitanud inimesi tuli. Paljud ühinesid organisatsiooniga. Nisi Masa Estonia asutajad reklaamisid ka võrgustiku ideed ja koostati meilinglist, mille kaudu paljud said organisatsiooni tegevusega kursis olla.

NISIMAZINE CANNES 2009
NISIMAZINE on NISI MASA võrgustiku üks olulisi projekte/töötubasid. See on festivaliaegne filmikriitika töötuba, mille käigus õpivad noored kriitikud mentori käe all filmiajakirja/ajalehe/veebi väljaandmist. Samuti on kaasatud fotograafid ning videoblogijad. See töötuba on toimunud Cannes’, Torinos, Helsingis, Albas, Tehranis, Amsterdamis, Limas, Rio de Janeiros, Bratislavas, Abu Dhabis ja mujal.
Nisimazine Cannes on toimunud juba aastast 2006. Sel korral anti töötoa käigus välja 8 trükitud ajakirja, mida osavõtjad festivali käigus iga päev laiali jagasid. Iga päev sai Nisimazine’i ajakirjast osa sadu inimesi. Kõik artiklid, fotod ja videod pandi üles ka veebi. Publikatsiooni eestvedaja oli Matthieu Darras Prantsusmaalt, NISI MASA võrgustiku looja, peatoimetaja oli Maartje Alders Hollandist ja Jude Lister Suurbritanniast.
Eestist võttis sel aastal osa üks Nisi Masa Estoia asutajatest Laura Talvet, kes lõi ka kinolehe La Strada. NISIMAZINE’i koduleht. Cannes ilmunud ajakirjad: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ja 8.

DOKUMENTAALFILMI TÖÖTUBA TÜRGIS 2009
See töötuba oli organiseeritud Nisi Masa Turkey poolt ja rahastatud Euroopa Noorte programmi ning Türgi kohalike toetajate poolt. Eestist oli neli osalejad: Anti Häkli, Marti Helde, Karl Taul, Margot Must ning grupiliider Edina Csüllög. Projekti osavõtjad veetsid kümme päeva Ankaras, kus nad jaotati nelja gruppi, et teha neli dokumentaali teemadel haridus, töö, maapiirkonna noorte töövõimalused ja muu. Teemad olid küllaltki laia mõttega ja võisid olla fokuseeritud ükskõik millele. Valminud filme näidati ka Ankaras. Teised osalejad olid Türgist, Sloveeniast, Soomest ja Rumeeniast. Kuna oli nii tore, valmis ka jätkuprojekt, milleks oli sündmus oktoobris Uues Maailmas. Eesti osalejad valmistasid türgi toitu ja näitasid oma sõpradele ning teistele külalistele projektis valminud filme. Sündmus lõppes suure peoga.